GM Rene Latosa a Dai-Sifu Reimers v Praze

První říjnový víkend navštívili Prahu dvě významné osobnosti bojových umění.

Žijící legenda filipínských bojových umění velmistr Rene Latosa a Wing Tsung velmistr H.J. Reimers.

Zvláště velkou radost nám udělal GM Rene Latosa, který přijal naše pozvání a již podruhé přijel do Prahy.

Pátek byl ve znamení soukromého tréninku několika Escrima instruktorů s GM Latosou, který byl zaměřen na práci s mačetou. Na velmi zajímavý a podnětný trénink navazovala malá skupina pro instruktory a pokročilé. Vzhledem k zájmu zacvičit si přímo pod vedením velmistra se z malé skupiny stala skupina čítající 25 lidí. Na této tréninkové jednotce se účastníci blíže seznámili s filipínským boxem. Tedy bojem beze zbraně na bázi Escrima konceptů.

Následoval trénink pro pokročilé ve stylu Wing Tsung.

Sobota začala Wing Tsungem pod vedením Dai-Sifu Reimerse. Během tříhodinového tréninku se žáci i instruktoři zdokonalovali ve svých programech. Tento seminář byl výjimečný v počtu zkoušených na 12. žákovský stupeň, který je ze žákovských stupňů poslední. O první část zkoušky se snažili tři zájemci a druhou, poslední část této náročné zkoušky úspěšně složilo šest frekventantů.

12. stupeň úspěšně složili:

Tomáš Pluhař a Vladimír Pokorný z Liberce,

Daniel Drábek a Tomáš alias „Fakír“ z Děčína,

Jakub Polák a David Moravec z Prahy.

Pokračovaly tři hodiny Escrimy pod taktovkou Rene Latosy. Pokud ne všichni, tak zajisté většina účastníků byla nadšena nejen samotným tréninkem, ale hlavně přístupem velmistra Latosy. Jeho didaktické schopnosti a osobní přístup jsou v každém ohledu výjimečné. Každý tak mohl na vlastní kůži poznat, o čem je Latosa Escrima a tím pádem i o čem je ve skutečnosti správný trénink  a boj samotný.

I v Escrimě byl tentokrát mimořádný počet dvanáctkářů.

12. stupeň v Escrimě dokončili:

Vít Kotrč instruktor v Příbrami,

Pavel Hrubý z Hradce Králové,

David Moravec z Prahy,

Tomáš Beneš z Mladé Boleslavi.

Novým instruktorem Escrimy se stal Lukáš Vaníček, který se podílí na otevření nové WT a Escrima školy v Brně.

Aby toho nebylo málo, dorazili Sifu Drnec, Sifu Kobrle a Vít Kotrč ještě do Mnichova na nedělní seminář s GM Latosou a zdařile tak zakončili skvělé tři dny s tímto (bez nejmenších pochyb) velmistrem svého oboru.

Fotky ze semináře ZDE