Ohlédnutí za návštěvou GM Rene Latosy v Praze

Koncem října navštívil opět Prahu velmistr Rene Latosa.
Rene Latosa strávil v ČR celkem čtyři dny, během kterých se mimo vedení seminářů věnoval především pokročilejším studentům a hlavním instruktorům.

Semináře s velmistrem Rene Latosou v Praze navštívilo jako každý rok mnoho nadšených escrimadorů.
GM Rene se tentokrát mimo pochopení základních konceptů v každé prováděné technice zaměřil také na přístup a myšlení bojovníka. V boji, nebo jakékoliv sebeobranné situaci je velice důležitý právě duševní postoj a vnitřní připravenost k protiofenzívě, místo na pohled hezkých, ale bez pochopení důvodu jejich provedení o to méně efektivních pohybů.

S úrovní studentů byl GM Rene nadmíru spokojen. To byl také dozajista jeden z důvodů, že hlavní instruktor Latosa Escrimy v Česku Zdeněk Kobrle obdržel titul Guro.

Guro znamená "mentor" a je jen velmi málo instruktorů v Evropě, kteří se mohou pyšnit tím, že ho obdrželi přímo od velmistra Latosy.
Tím máme potvrzeno, že kvalita výuky v ČR je na velmi vysoké úrovni, kterou se budeme snažit nejen udržet, ale i nadále zvyšovat.

Proto bych chtěl poděkovat jak velmistru Latosovi za jeho podporu a pravidelné navštěvy v ČR, ale i všem studentům za jejich nadšení a tvrdý trénink.

Guro Zdeněk Kobrle

fotky se seminářů zde:
https://www.facebook.com/Latosaescrima.cz/posts/723696641129475

https://www.facebook.com/zdenek.kobrle/posts/10209199444680920
Guro Zdeněk Kobrle a GM Rene Latosa