CO učíme

ESCRIMA

Filipínský bojový systém, který Tě naučí bouchat, řezat, sekat a bodat vším, co se Ti dostane do ruky.

Escrima je filipínské bojové umění a znamená v překladu „potýkat se“. Mnoho útoků na ulici bývá ozbrojených. Ať už se jedná o nůž, tyč, láhev nebo jinou zbraň. Pro úspěšnou obranu je třeba znát všechny možnosti dané zbraně. To nejde jinak, než pokud člověk se zbraní netrénuje. Latosa Escrima je dynamický, praktický a velice logický bojový systém. Escrima je plně přenositelný systém, který vás povede přes zacházení se zbraněmi k metodě neozbrojeného boje a filipínského boxu.

Základní principy systému spočívají v konceptech rovnováhy, rychlosti (načasování a vzdálenosti), síly, fokusu a přechodu (na různé zbraně, prostředí atd.). Bojové umění na Filipínách má velmi dlouhé kořeny. Jeho novodobá historie se dá ovšem datovat k objevení filipínského souostroví Ferdinandem Magellanem v roce 1521. Později během španělské kolonizace Filipín se smísily znalosti původních obyvatel s evropským šermem a pravděpodobně tehdy začala vznikat Escrima, jak ji dnes známe. Toto umění boje přivezli filipínští imigranti ve dvacátých letech minulého století do Spojených států amerických.

Existuje mnoho stylů filipínského boje s různými představiteli a názvy. V Latosa Escrimě se využívá celá škála zbraní. Jako primární prostředek k osvojení si základních konceptů se však používá převážně krátká tyč se sekundárním zaměřením na boj beze zbraně.

Escrima je vhodná pro muže i ženy. Pro úspěšné praktikování není potřeba velká síla. Výuka je založena na několika jednoduchých konceptech, přičemž důležité je využití přirozené biomechaniky těla. Hlavní je naučit se naslouchat svému tělu a pochopit jak funguje.

Jako zbraň se dá použít téměř vše: klíče, noviny, lahev vody, telefon, ale především každá část vašeho těla. Krása Escrimy je v tom, že je jen malý rozdíl v používání holých rukou nebo zbraně.

V našich školách praktikujeme Escrimu za podpory GM Rene Latosy. Naši instruktoři pravidelně trénují na zahraničních seminářích přímo pod vedením GM Latosy. Velmistr Latosa zároveň navštěvuje Českou republiku, kde si může každý zájemce  zacvičit přímo se zakladatelem tohoto jedinečného systému.

Na fotce zleva Sifu Zdeněk Kobrle a GM René Latosa.

ONLINE KURZ – BOJ SE ZBRANĚMI

Během pěti hodinových online tréninků, se naučíte základy boje s různými zbraněmi, podle filipínského bojového systému Escrima.

Reálně bojovat, se online sice nenaučíte. K tomu je vždy nutný živý sparring partner.

Naučíte se ale:

– jak dát fakt dobrou ránu téměř čímkoliv
– proč blokovat útok se zbraní, není ten nejlepší nápad
– správnou techniku
– strategii v sebeobraně

Tréninky jsou rozděleny do témat:

– tyč
– nůž
– teleskopický obušek
– improvizované zbraně
– neozbrojený boj

Získáte:

– detailní vysvětlení a teorii
– motivaci ke cvičení doma
– skvělý doplněk k tréninku ve skupině
– trénink nezávislý na čase a místě

Přítele na telefonu sice nenabízíme, ale online podporu trenéra ano 🙂

Kurz vede Zdeněk Kobrle, který má za sebou více než 20 let zkušeností s výukou sebeobrany a bojových umění Latosa Escrima a Wing Tsun.
Zdeněk Kobrle je mimo jiné přímým žákem velmistra Rene Latosy a také jedním z mála držitelů mistrovského stupně v Latosa Escrima na světě.

Cena: 1500   990 Kč
za pět cca 60 minutových online lekcí.

V případě zájmu, pište do zpráv nebo na email: zdenek.kobrle@wingtsunaction.cz

CHCEŠ TO ZKUSIT? REZERVUJ SI ZKUŠEBNÍ TRÉNINK ZDARMA!