Letní seminář v Krkonoších 2013

Další letní seminář je za námi. Více než 50 účastníků přijelo vylepšit svůj WingTsun a Latosa Escrimu do horského hotelu Stráž u Jablonce nad Jizerou.

Nová lokalita se více než osvědčila. Ubytování, jídlo a hlavně počasí bylo na jedničku.

Trénink byl rozvržen na 4 hodinový dopolední blok WingTsun a odpolední 2 hodinový trénink Escrima a 2 hodiny WingTsun. Instruktoři a pokročilí měli navíc ještě dvě hodiny večer, takže to celkem dalo slušných 10 hodin tréninku denně.

Bylo tedy dostatek času věnovat se detailům a důležitým ideám při tréninku. Cílem nebylo udělat trénink pouze zábavný s co nejvíce aplikacemi a variantami. Hlavním cílem bylo zaměření se na jednu věc detailně, aby zapadala do celkového výukového konceptu. Postupně navazovat v jednotlivých technikách a principech, dokud se nestanou přirozené. Teprve potom je možné začít s bojovými aplikacemi, potažmo sparingem. Pouze tak je možný skutečný progres, bez zbytečných chyb a pozdějšího vracení se k základům.

Všichni účastníci to naštěstí chápali a trénink tak byl skutečně přínosný.

Jak už název napovídá WingTsun Kungfu, ale i Latosa Escrima je skutečně tvrdá práce nejen ve smyslu fyzické dřiny, ale především práce na sobě samém a na odstranění i těch nejjemnějších chyb.

Foto zde: https://www.facebook.com/WingTsunACTION