Seminář s GM Rene Latosou v Düsseldorfu

V sobotu 15. října se čtveřice nadšenců vydala na otevřený seminář s velmistrem Rene Latosou do Velbertu nedaleko Düsseldorfu.

Téměř desetihodinová cesta neohrozila radost z opětovného setkání s GM Renem tolik, jako funkci našeho pohybového aparátu :-)

Seminář byl rozdělen do dvou jednotek. První byla zaměřena na práci s tonfou a druhá na to, jak učit základy Escrima konceptů.

Přístupy k používání tonfy jsou velmi různorodé. Od tradičních až po velmi moderní postupy. GM Rene Latosa staví svou výuku na logice. Jeho koncepční výuka umožňuje všechny způsoby úchopů tonfy a z nich vyplývající obranu i útok.

GM Rene Latosa ve svém netradičním přístupu k výuce předává studentům nástroje, které jim dávají náskok v bojových dovednostech, stejně jako v jejich osobnostním růstu.

Semináře se zúčastnili lidé z šesti různých organizací. Trénink proběhl v pohodové a přátelské atmosféře. GM Rene svými semináři spojuje lidi z různých škol a organizací, přičemž se nezabývá jejich vnitřní politikou.

GM Rene nám poděkoval, že jsme vážili takovou dálku a potvrdil nám přijetí pozvání do Prahy. Pokud tedy vše klapne, můžeme se těšit na seminář s GM Rene Latosou v dubnu 2012 v Praze.

Teď už jen dalších deset hodin v autě a jsme doma :-)

Video ze semináře ZDE